Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Глибоцька сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04363521) був реорганізований і увійшов до складу Бориспільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села Глибоке

Село Глибоке Бориспільського району Київської області знаходиться в південно-східній частині від районного центру м. Бориспіль на відстані 10,0 км.

Площа села складає 526,2 га. Кількість зареєстрованого населення в селі Глибокому і Городищі  складає  2585 чоловік.

Село Глибоке належить до ряду давніх сіл , що засновані наприкінці ХVІ — початку ХVІІ століть. Достовірних відомостей про перших поселенців і засновників села немає, але по переказам, це були козаки, які зайняли вигідні для них місця, віддалені від польської держави і відчули тут, певний час , бажану свободу. Тож перші поселенці назвали село “Глибоким” за характером місцевості, на якій вони осіли. Ця місцевість була низинною ,глибокою, порівняно з тою, де вже були інші населені пункти Старожили села говорять, що колись у давні часи через село протікала річка Сага ,яка утворила низину — долину, вигідну для помешкання і землеробства.

Перша історична згадка про село Глибоке виявлена з літописів території лівобережжя Дніпра: “У 1629 році Бориспіль, Требухів, Дударків, хутір Стариця, Іванків, Глибоке заплатили разом податку за 922 дима (будинки або хати)“

У ХVІІ- ХVІІІ столітті Глибоке належало до Вороньківської сотні Переяславського полку.

Під час колективізації у селі створили три колгоспи, які вже після війни у 50- ті роки об’єдналися у одне господарство.

Чорними сторінками в історії села за останнє сторіччя стали штучний голодомор 1932-1933 років і німецька окупація у війну. Вагомою історичною подією, що стосується села  являється та, що в часи Великої Вітчизняної війни в жовтні 1943 року в одному з будинків села Глибокого був розміщений штаб командуючого першим Українським фронтом генерала Ватутіна.   Досі цей   будинок   зберігся , на ньому   встановлена пам’ятна дошка і ця вулиця носить назву “Ватутіна”.

Щодо сучасного життя села, то економіка села має сільськогосподарсько –промислове направлення. Прилеглі до села землі розпайовані та знаходяться в оренді у сільськогосподарських товариствах. На цих землях вирощуються зернові, зернобобові та овочеві культури. В селі розвивається промислове будівництво, яке надалі має перспективи розширення і зростання . В селі є середня школа І –ІІІ ступенів , дитячий садок на 140 ь місць, медамбулаторія, будинок культури ,бібліотека, дві православні церкви ( в с. Глибоке і в с. Городище), кафе та мережа торгівельних закладів.

В 1927 році частина мешканців села Глибоке переселилась на віддалені від села

землі, де утворилось нове поселення — село Городище . З тих пір воно є невід’ємною частиною Глибоцької сільської ради. В давнину, приблизно на цьому місці, за переказами,   було укріплення   часів Київської Русі , яке і дало назву села “Городище” .

Історія села Городище

Село Городище Бориспільського району Київської області знаходиться в південно — східній частині   від районного центру м. Бориспіль на відстані 7,0 км.

Площа села складає 106,3 га,

Кількість зареєстрованого населення в селі   складає 318 чоловік.

Видатні земляки, уродженці с. Глибоке:

Виданті вихідці з села Глибоке:

Борисенко Данило Михайлович — 1921 р.н. – командир взводу 84-го окремого радіо – батальйону 1-го Українського фронту , надалі — доцент кафедри загальної математики КДУ, 29 років викладав математику на радіо — фізичному, геологічному факультетах. Має багато бойових і трудових нагород.

Кубрак Степан Потапович – 1922 р.н. – підполковник у відставці ,пройшов війну від Сталінграду до Берліну ,має 21 військову нагороду. У відставку пішов з посади начальника ІІ -ї частини Полтавського облвійськомату.

Борисенко Микола Іванович -1935 р.н. у 80-х роках працював Міністром статистики УРСР.

Мелащенко — Бойко Марія Андріївна 1928 р.н. З 1952 року працювала лікарем обласної стоматологічної поліклініки. З 1971 р. призначена головним лікарем обласної стоматполіклініки, головним спеціалістом Київського облздороввідділу. З 1977 року – лікар Головного ІV управління Міністерства охорони здоров’я .

Недождій Юхим Павлович – 1928 р.н. – заслужений агроном УРСР , довгі роки очолював місцевий колгосп, а пізніше радгосп. За високі досягнення в праці   удостоєний   орденів “Леніна” , “Знак пошани”, ”Жовтневої революції” ,трьох медалей “За трудову доблесть”.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

 


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *